Airblock - modüler programlanabilir drone

Airblock - modüler programlanabilir drone

Airblock, kolay birleştirilebilen ve programlanabilen bir drone kitidir. Yalnızca drone değil, hovercraft, robot ve aklınıza gelebilecek hemen her türde pervaneli mobil robotu bu set ile oluşturmanız mümkündür. Mıknatıslı bağlantısı sayesinde kolayca parçaları birleştirebilir ve saniyeler içerisinde hayalinizdeki robotu yapabilirsiniz!Modüler Yapı


Airblock, 1 adet ana modül ve 6 adet rotordan oluşur. Ana modül üzerinde 3 adet parlaklığı ve rengi ayarlanabilen LED ışık bulunmaktadır. Ayrıca kart üzerinde irtifa ölçümü için barometre, mesafe ölçümü için ultrasonik sonar, oryantasyon ve uçuş özelliği için jiroskop sensörleri ve bağlantı için Bluetooth modülü bulunmaktadır. Pervane ve motorlar, köpükten imal edilmiş altıgen şekilli muhafaza yuvalarında yer alır.


Hava Aracı Modu


Airblock'un standar formu 6-rotorlu multikopterdir. Akıllı telefon yada tabletinize yükleyeceğiniz uygulamada yer alan önceden tanımlanmış kontrol arayüzü sayesinde kolayca kumanda edebilirsiniz. Ayrıca kendi kontrol arayüzünüzü yapacağınız robotlarınız için kullanabilirsiniz. Pervane koruyucuları sayesinde güvenli bir şekilde gönül rahatlığıyla Airblock'unuzu uçurabilirsiniz.

Airblocktur


Hovercraft Modu


Airblock'unuzun pervanelerinin 4 tanesini dikey şekilde konumlandırıp taban kısmına monte ederek kolay bir şekilde bir hovercraft'a dönüştürebilirsiniz. Böylelikle düz zeminler ve su üzerinde hareket edebilen bir araca sahip olacaksınız.Airblocktur1


Makeblock App


Herhangi bir kodlama dili bilmenize gerek kalmadan, grafiksel blok programlama yapısı ile Makeblock uygulaması ile Airblock'unuzu programlayabilirsiniz. İster kendi programınızı yazın, ister Airblock'unuzu uzaktan kumanda edin.Airblock Projeleri

LEGO parçaları ile uyumlu olması sayesinde Airblock'unuzu çok çeşitli şekillerde robotlara dönüştürebilmeniz mümkündür. Unutmayın tek sınırınız hayalgücünüz!GİFGİF


Önemli Uyarılar:

Cihazın Bluetooth bağlantılı olması nedeniyle kumanda menzili havadayken 6 metre, su üzerindeyken 4 metredir. Daha uzak mesafelere götürmeniz durumunda bağlantıda kopmalar yaşamanız mümkündür.

Uçurmadan önce Airblock'unuzun üzerindeki koruyucuyu çıkartmayı unutmayınız.

Modüler yapısından dolayı Airblock rüzgara karşı çok dayanıklı değildir. Uçuşlarınızı geniş kapalı alanlar (örneğin spor salonu) veya rüzgarsız havalarda geniş ve engel bulundurmayan açık alanlarda yapmanız tavsiye edilir.

Herhangi bir çarpışmada modüllerden birisinin çıkması durumunda, modülü geri takmadan önce mutlaka uygulama üzerinden cihazın gücünü kapatınız. Bluetooth bağlantısının kopması durumunda ise kazaları önlemek adına tekrar bağlamadan önce cihazın pilini çıkartın.

Hava ve su üzerinde kullanımlarda uygulama üzerinden uygun modu seçerek kullanın. Yanlış modun kullanımı cihazın takla atmasına sebep olur.

Airblock'u düzgün olmayan yüzeylerde ve dalgalı su üzerinde kullanmayın. 

Pervane koruyucular yanlardan gelebilecek darbeleri ve çarpışmaları engellese de, üst ve alt kısımdan parmaklarınız kolayca pervanelere ulaşabilir, dikkatli şekilde tutunuz.

Airblock su geçirmez değildir. Islanması durumunda cihaz kısa devre yapabilir ve kalıcı şekilde hasarlanabilir.

Modüller mınkatısla bağlı olmaları sayesinde kaza veya düşme durumunda ayrılabilir, fakat köpükten yapılma gövde kalıcı şekilde hasar görebilir.

Airblock'un uçuş süresi yaklaşık olarak 6 dk'dır. Pilin zayıflaması durumunda cihazın ışıkları kırmızı renkte yanacak ve cihaz otomatik olarak iniş yapacaktır.

Uçuş esnasında pervane çıkması durumunda pervaneyi takmadan önce motorların soğumasını bekleyin.Teknik Özellikler:

Boyutlar: 

Hava aracı: 232 x 223 x 53 mm

Hovercraft:335 x 208 x 127 mm

Ağırlık:

Hava aracı: 150g 

Hovercraft: 195g

Batarya: 7.4V, 700mAh

Bağlantı: Bluetooth

Sensörler: Ultrasonik sonar, barometre, 6-eksen jiroskop

Motor: Köpük koruyuculu motor, 6 adet.

Programlama ve kumanda yazılımı: Makeblock (Android ve iOS destekli)


Parça Listesi:

1 adet ana kontrol modülü

6 adet rotor

1 adet hovercraft gövdesi

1 adet şarj cihazı

1 adet batarya

1 adet şarj kablosu

10 adet koruyucu kapak

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Airblock - modüler programlanabilir drone

  • : 3147
  • Marka: Makeblock
  • Ürün Kodu: Airblock - modüler drone
  • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: Airblocktr, turkiye, fiyat