Bclick Board'lu SparkFun IoT Başlangıç Seti

Bclick Board'lu SparkFun IoT Başlangıç Seti

Blynk, kullanıcıların telefonlarına çeşitli düğmeler, kaydırıcılar, grafik görüntüler ve hatta RGB denetleyicileri eklemelerine izin veren kullanımı kolay bir uygulama oluşturucu. SparkFun Blynk Kurulu, bir sonraki IoT projenizi oluşturmak için Blynk mobil uygulaması içindeki 'widget'lar ile çalışmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Yerel hava koşullarını izleyin, LED'leri telefonunuzdan kontrol edin, bitkilerinize su zamanı geldiğinde bile bir tweet gönderin!

Blynk Board'lu SparkFun IoT Başlangıç ​​Seti, Internet Of Things (IoT) teknolojisine zor bir programlama yapmadan sağlam bir giriş elde etmek için harika bir yoldur. Bu kit ile, Blynk Yönetim Kurulunuzu bağlayıp, önceden yüklenmiş projeleri kullanarak çeşitli web ve telefonla bağlantılı projeler oluşturmak için çeşitli bileşenler setini kullanabileceksiniz.

Her Blynk Kurulu tamamen programlanmış olarak gelir ve Blynk Board'u Blynk hesabınıza bağlamak için ihtiyaç duyulacak bir Blynk abonelik kodu kartı (15 dolarlık enerji, 10 $ değerinde) içerir. Sadece bir Wi-Fi sinyaline bağlayın ve bu başlangıç ​​kitini kullanmaya hazırsınız! Blynk Kurulunuza başlamak ve iOS veya Android cihazınızdaki Blynk Uygulamasına bağlamak bir esintidir. ZeRGBa (yerleşik RGB LED'inin rengini değiştirebilen, festively renkli bir zebra 'aracı) ile oynadıktan sonra, geniş seçimi nasıl ekleyeceğimize ve kontrol edebileceğimize dair ayrıntılı resimler içeren adım adım proje rehberimizi kontrol edin. Binyk'taki widget'lar.

Kitin lehimlenmesi gerekmemektedir ve Blynk ve kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek için arabayla gelen herkes için önerilir. Yeni bir meydan okuma veya IoT çılgınlığını ele geçirmenin bir yolu arıyorsanız, Blynk Kurulu ile SparkFun IoT Başlangıç ​​Setini kontrol edin!

Not: Blynk uygulaması, iOS 7.0+ çalıştıran iDevices ile uyumludur ve Android, 4.0'ın üstünde veya bu sürümden herhangi bir sürüm çalıştırmaktadır.

Not: Başlangıçta bu Starter Kit'i sipariş eden müşteriler aşağıda listelenen ve yukarıdaki resimde görülen beyaz bir USB duvar siğilimi alabilir. Dahil olan duvar sperması, neye benzediğine bakılmaksızın 5V ve 1A kapasitesine sahip olacak.

BLYNK KURULU PROJE KILAVUZU İLE BAŞLAMIŞTIR

BLYNK IOS İNDİR BLYNK ANDROID İNDİR


Proje Örnekleri:

Proje 1: Blynk Düğmesi, Fiziksel LED

Yeterli okuma, yanıp sönme zamanı / Blynking! İlk projemiz, elektronik ve programlamanın en temel kavramlarından birini araştırıyor: dijital giriş ve çıkış. Dijital bir sinyalin sonlu sayıda durumu vardır - aslında, yalnızca iki olası koşul vardır: ON (yüksek, 1) veya OFF (düşük, 0, düşük)

Proje 2: Fiziksel Düğme, Blynk LED

Önceki deneyde, dijital bir girdi almak ve bir dijital çıktı üretmek için düğme aleti kullandık - uygulamadaki bir düğmeye basmak tahtadaki bir LED'i değiştirdi. Şimdi tersini yapalım - uygulamada bir "LED" geçiş yapmak için Blynk Kurulu'nda bir düğme kullanın.

Bu proje, bir Blynk Board girişinin dijital durumunu gösteren basit bir araç olan LED widget'ini tanıtıyor.

Proje 3: Kaydırma-Kapama LED'leri

Dijital girdi ve çıktılar konusunda uzman olduğunuza göre, artık analog sinyaller içeren bir viraj atma zamanı geldi. Analog değerler, herhangi bir şekli alabilir ve dünyamızda sonsuz olasılıklar arasında herhangi bir değer olabilir.

Dijital sinyallerde olduğu gibi, Blynk Board da analog çıkışlar üretebilir veya analog girişleri okuyabilir. Bir analog giriş üreten Blynk Kurulu, LED'i açıp kapatarak bırakmak yerine, LED'i karartabilir.

Analog çıkışlar üretmek için, Blynk uygulamasında Sürgü widget'ı kullanacağız. Kaydırıcı, Blynk Board'daki bir çıktı değerini tam olarak ayarlamanıza izin verir - yalnızca AÇIK veya KAPALI değildir. Şimdi, 0-255, 0-1023, -8 ila +8 veya istediğiniz herhangi başka şey arasında bir değer ayarlayabilirsiniz.

Proje 4: Sıcaklık ve Nem Değerleri

Proje 5: Analog-Dijital Dönüştürücüyü Ölçme

Proje 6: Zamanlayıcıyla Otomatikleştirme

Proje 7: LCD'nin Bilgi Serveti

Proje 8: Joystick Joyride

Proje 9: Grafikleme Gerilimi

Proje 10: Grafik Aydınlatma Tarihçesi

Proje 11: Terminal Sohbet

Proje 12: BotaniTweeting

Proje 13: Push Door, Push Phone

Proje 14: Durum E-postaları

Kit İçeriği:

SparkFun Blynk Kurulu - ESP8266

SparkFun Toprak Nemi Sensörü (Vidalı Klemensler ile birlikte)

Manyetik Kapak Anahtarı Seti

Alt Mikro Boyutlu Servo

Slide Pot - X-Büyük (10k Lineer Konik)

Geçiş anahtarı

Mini Fotosel

Kırmızı, Mavi, Sarı ve Yeşil LED'ler

Cep Tornavidası Seti

Direnç 10K Ohm 1 / 6. Watt PTH - 20 paket

Direnç 330 Ohm 1/6 Watt PTH - 20 paket

Timsah Test Uçları - Çok Renkli (10 Paketli)

Atlama Telleri - Bağlı 6 "(M / M, 20 paket)

USB mikroB Kablosu - 6 Ayak

Duvar Şarj Cihazı - 5V USB (1A)


Belgeler:

Şematik

Kartal Dosyaları

Başlangıç ​​Kılavuzu

Blynk Yönetim Kurulu Projesi Rehberi

Blynk Board Bridge Widget Demo

Blynk Dokümantasyon Sayfası

IOS için Blynk

Android için Blynk

Grafik Veri Sayfası

GitHub

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Bclick Board'lu SparkFun IoT Başlangıç Seti

  • : 2159
  • Marka: Sparkfun Electronic
  • Ürün Kodu: Bclick Board'lu SparkFun IoT Başlangıç Seti
  • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: Bclick, Board'lu, SparkFun, IoT, Başlangıç, Seti