Çift Yönlü Motor DC Sürücü

MD151A Çift yönde de motor gibi PWM frekansı ile çalışabilecek elektriksel cihazları sürmek ve tetiklemek için kullanılır. MD151A Sürücüsü ileDC veya Lineer Motorları yön ve hız kontrolü yaparak sürebilir, kontrol edebilirsiniz. Elektronik devre yapısı itibariyle besleme kısmındakısa devrekoruması, motor gibi yük kısmında yaşanabilecek olumsuzluklar için deopto-izolekoruması mevcuttur.

Kendi yazılım algoritması ile motorun kalkış ve iniş hızları,ivmelenmesive kararlı çalışması ile tüm endüstriyel uygulamalarda güvenle kullanılabilinir. Yazılımsal olarak motor kalkış hızı yavaştan ivmelenerek artar, iniş hızı da ayarlanmış olan hızdan yavaşça düşerek çalışmaktadır. Bu sayede motor kontrolü en güvenilir şekilde yapılmaktadır.

Kullanılan motor, normal saat yönünde belli bir hızda dönmekte iken yön değiştirmesi istendiğinde; yön kontrol kısmı kısa devre edilerek motor ayarlanmış olduğu hızdan düşer, ve daha sonra ters yönde ayarlanmış olduğu hızda dönmek için hızlanmaya başlar. Ayarlanmış olan hız yakalandığında da o hızda dönmeye devam eder.

Yön kontrolü haricinde motorun hızı kontrol edilirken, maksimum ve minimum hızlanacağı limitler bulunmaktadır. Hız ayarı analog ve potansiyometre ile yapılmaktadır.Eğer hız kontrolünün ayarlandığı potansiyometre sıfıra çekilirse motor tamamen durur. Bu sayede motoru durdurmak için cihazın elektriğinin kapatılmasına gerek kalmaz.

Motor yön kontrolü esnasında LED li uyarı mevcuttur. Bu şekilde kontrolcü motoru hangi yönde kontrol ettiğinigörsel olarak da elektronik kart üzerinde de görebilmektedir.

Motor Sürme kısmındaki tasarım, motorun gücünün verimini düşürmeden en verimli şekilde sürülebilmesi düşünülerek tasarlanmıştır. Sürülecek motor maksimum şartlarda 12V luk bir motorda20 Amper‘e kadar çalışabilmektedir.

 

 

Teknik Özellikler

Çalışma voltajı : 9-35 V DC

Kontrol edilebilecek yük voltajı: 9 – 35V DC

Maksimum yük kapasitesi 12V/20A veya 24V/10A

Motor sürme pwm frekansı 10kHz@%99,9 Duty Cycle

0-99 % Duty Cycyle Ayarlanabilir.

Motor yön kontrolü mevcuttur.

Motor Hız ayarı sıfıra çekilebilir.

Yazılımsal Soft-Start özelliği bulunmaktadır

Ters Yön LED’li uyarısı bulunmaktadır.

Motor bağlı değilken yük yokken sistemde oldukça düşük güç tüketir (<0.7W).

Dış boyutları : 100 mm * 60 mm * 25 mm

Tüm DC Motor, lineer motor hız kontrolü uygulamalarına uygundur.

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Çift Yönlü Motor DC Sürücü

  • : 3703
  • Marka: Megoras
  • Ürün Kodu: Çift Yönlü Motor DC Sürücü
  • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: Çift, yönlü, Motor, DC, Sürücütr, turkiye, fiyat