Yeni Robotis Dream 2 (II) Robotik Eğitim Kiti

Not: Her level sırayla bir önceki level deki parçalara ihtiyaç duyar.


Robotis Dream 2 (II) Robotik Eğitim KitiDREAM II Seviye 1'de işlenecek 12 bölüm ve oluşturulacak robotlar aşağıda verilmiştir.1- Robotiğe giriş - Sincap


2- Ellerinizle elektrik üretin - Rüzgar değirmeni


3- Döndürme ve bastırma - Balina


4- Hızı Değiştirme - Yusufçuk


5- Yerçekim merkezi nerdedir? - Brakiozorus


6- Zıpla! Zıpla! - Tavşan


7- 4 ayak üzerinde yürüme - Dragonfly


8- 6 ayak üzerinde yürümenin avantajı nedir? - Uğur Böceği


9- Yalpalayarak yürüme - Tavuk


10- Hareket etmenin farklı yolları - Helikopter


11- Kayma açısı - Tırtıl


12- İki ayak üzerinde yürüme - TiranozorDREAM II Seviye 1 kiti CM-150 ana denetleyici, batarya (3,7V , 1300mAh) ve redüktörlü motor gibi esas parçalarla beraber perçinler, dişli çarklar, köşebentler, plakalar, vb. gibi ara elemanları da içeren bir kutu olarak elinize ulaşır! Kit içindeki perçinler kullanılarak elemanlar plakalara çift taraflı olarak monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcı kendi hayal gücüne dayanan farklı tasarımlar yapabilir. Bunun yanında Seviye 1 kiti güçlü bir Li-Ion bataryaya sahiptir ve tasarımınızı uzun süre çalıştırmanıza imkan sağlar.Seviye 1 kiti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!


ROBOTİS DREAM II SEVİYE 1 KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?


Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır


Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir.


Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.


Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.


Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.________________DREAM II Seviye 2 eğitim kiti 12 farklı ders ve kampsamlı programdan oluşur. Bu dersler bir kitapçıkta toplanmıştır ve ürünle birlikte sunulur. Bahsedilen 12 ders ve bunlara konu olan robotlar aşağıda verilmiştir:


1- Robot nedir? - Fil


2- Robotları hareket ettiren enerji - Çiçek ve Ateşböceği


3- Işığın yansımasıyla nesneleri görme - Engelden kaçan robot


4- Ses yayılır - Fok Balığı


5- Ne kadar hızlıyım? - Böcek


6- Gücü muhafaza etme - Rakun


7- Yuvarlanan robotlar ve yürüyen robotlar -  Akrep


8- Ani duruşlar - Yavru köpek


9- Hız değiştirildiğinde - Sincap


10- Kuvvet, karşı bir kuvvetle karşılaştığında - Bufalo


11- Şartla uygun olunca yürüyen robot - Timsah


12- Hayal edin! - Kendi TasarımınızUYARI: DREAM II Seviye 2 içindeki örnek robotları yapabilmeniz için DREAM II seviye 1 veya DREAM Seviye 1 Kiti almanız gerekmektedir!


DREAM II Seviye 2 kiti CM-150 ana denetleyici, batarya (3,7V , 1300mAh) ve redüktörlü motor gibi esas parçalarla beraber perçinler, köşebentler, plakalar, vb. gibi ara elemanları da içeren bir kutu olarak elinize ulaşır! Kit içindeki perçinler kullanılarak elemanlar plakalara çift taraflı olarak monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcı kendi hayal gücüne dayanan farklı tasarımlar yapabilir. Bunun yanında Seviye 2 kiti güçlü bir Li-Ion bataryaya sahiptir ve tasarımınızı uzun süre çalıştırmanıza imkan sağlar.Seviye 2 kiti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!


ROBOTİS DREAM II SEVİYE 2 KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır


Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir.


Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.


Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.


Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.


________________


DREAM II Seviye 3 eğitim kiti 12 farklı ders ve kampsamlı programdan oluşur. Bu dersler bir kitapçıkta toplanmıştır ve ürünle birlikte sunulur. Bahsedilen 12 ders ve bunlara konu olan robotlar aşağıda verilmiştir:
1- İnfrared (kızılötesi) kullanarak izinsiz girişleri tespit etme -- Güvenlik robotu


2- Robotlarla sesleri tespit edin -- Ses algılayan robot


3- İki teker ve dört teker üzerinde ilerleyen arabalar -- Dört tekerli araba


4- Koordinatları kullanarak robotun hareketlerini temsilen gösterme -- Para kutusu


5- Yön ve hız değiştirerek hareket etme -- Roly-poly


6- Güvenli kutuyu açmak için şifreyi grin! -- Şifre korumalı sistem


8- İtme ve (buna karşılık geriye ) itilme kuvveti -- Obüs


7- Sürtünmesiz ileri doğru gitmek mümkün değildir! - Motosiklet


9- Uçak havalanmaktadır -- Uçak


10- Robot kolu nesneleri bir yerden bir yere aktarmaktadır -- Robot kolu


11- Araba motor gücü ile ilerlemektedir --Spor araba


12- Haydi hayal edin! -- Kendi RobotunuzUYARI: DREAM II Seviye 3 içindeki örnek robotları yapabilmeniz için DREAM II seviye 1 ve seviye 2 kitlerini almanız gerekmektedir!DREAM II Seviye 3 kiti CM-150 ana denetleyici, RC-100B uzaktan kumanda, IR sensör, batarya (3,7V , 1300mAh) ve servo motor (eklem veya dönüş modu olarak iki moda sahip ) gibi esas parçalarla beraber perçinler, plakalar, vb. gibi ara elemanları da içeren bir kutu olarak elinize ulaşır! Kit içindeki perçinler kullanılarak elemanlar plakalara çift taraflı olarak monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcı kendi hayal gücüne dayanan farklı tasarımlar yapabilir. Bunun yanında Seviye 3 kiti güçlü bir Li-Ion bataryaya sahiptir ve tasarımınızı uzun süre çalıştırmanıza imkan sağlar.Seviye 3 kiti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!ROBOTİS DREAM II SEVİYE 3 KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılırRobotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir.


Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.


Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.


________________


Robotis Dream II Seviye 4 Eğitim Kiti


Robotis Dream II seviye 4 eğitim kiti, robotik öğrenme ve robotik eğitimi verme amaçlı olarak düşünülmüş bireysel olarak veya toplu eğitim/öğretime uygun  bir robotik kitidir. STEM eğitim metodunda teknoloji bileşeni olarak ilk ve orta öğrenim çağındaki öğrenciler için laboratuvar çalışmalarında rahatlıkla kullanılabilir.DREAM serisinin gözden geçirilmiş versiyonu olan DREAM II, 5 farklı robot eğitim kitinden oluşmaktadır. İncelemiş olduğunuz DREAM II seviye 4 kiti, daha önceki DREAM II kitleri üzerinde çalışmış kullanıcılar için devam niteliğinde bir üründür. Kit içindeki malzemeleri kullanarak robot montajı ve robot programlama üzerinde pratik yapma şansı yakalayabilirsiniz. Diğer DREAM II kitleri gibi Seviye 4 de 12 bölümden oluşmakta ve robot çevresel birimlerinin nasıl kullanılacağı hakkında öğrencilerin pratik yapmasını sağlamaktadır.DREAM II Seviye 4 eğitim kiti 12 farklı ders ve kampsamlı programdan oluşur. Bu dersler bir kitapçıkta toplanmıştır ve ürünle birlikte sunulur. Bahsedilen 12 ders ve bunlara konu olan robotlar aşağıda verilmiştir:1- Robotlar müzik çalabilir -- Müzik kutusu


2- Robotlar temizlik yapabilir -- Temizlik robotu


3- Bir robot üzerinde farklı cihazlar -- Kamyon


4- Robotlar hissedbilir -- Çarpışan araba


5- Robotlar nesneleri algılayabilir -- Probing (Yoklayan) robot


6- Robotlarla birlikte müzik çalın -- Elektrik gitar


7-Robotlar sadece '1' ve '0'ı anlar -- Bayrak oyunu


8- Robotlarla nesneleri kaldırın ve hareket ettirin -- Vinç


9- Dönen robotların hızını değiştirme -- Drunken Basket (Dönen Fincanlar)


10- Robotlar dinleyebilir --   Viking


11- Robota karşı çal ve kazan -- Whac-a-mole


12- Otonom Robotlar -- GoblinUYARI: DREAM II Seviye 4 içindeki örnek robotları yapabilmeniz için DREAM II seviye 1, seviye 2 ve seviye 3 kitlerini veya DREAM II Seviye 2 ve Seviye 3 kitini almanız gerekmektedir! Ayrıca School Set ürünü de Jump Kit, Seviye 2 ve Seviye 3 parçalarından oluşmaktadır!


DREAM II Seviye 4 kiti CM-150 ana denetleyici, IR sensör, batarya (3,7V , 1300mAh) ve servo motor (eklem veya dönüş modu olarak iki moda sahip - 2 adet ) gibi esas parçalarla beraber perçinler, plakalar, makaralar, dişli çarklar vb. gibi ara elemanları da içeren bir kutu olarak elinize ulaşır! Kit içindeki perçinler kullanılarak elemanlar plakalara çift taraflı olarak monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcı kendi hayal gücüne dayanan farklı tasarımlar yapabilir. Bunun yanında Seviye 4 kiti güçlü bir Li-Ion bataryaya sahiptir ve tasarımınızı uzun süre çalıştırmanıza imkan sağlar.


Seviye 4 kiti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!


ROBOTİS DREAM II SEVİYE 4 KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?


Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır.Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir.


Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.
Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.


Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.
________________Robotis Dream II Seviye 5 Eğitim KitiRobotis Dream II seviye 5 eğitim kiti, robotik öğrenme ve robotik eğitimi verme amaçlı olarak düşünülmüş bireysel olarak veya toplu eğitim/öğretime uygun  bir robotik kitidir. STEM eğitim metodunda teknoloji bileşeni olarak ilk ve orta öğrenim çağındaki öğrenciler için laboratuvar çalışmalarında rahatlıkla kullanılabilir.DREAM serisinin gözden geçirilmiş versiyonu olan DREAM II, 5 farklı robot eğitim kitinden oluşmaktadır. İncelemiş olduğunuz DREAM II seviye 5 kiti, DREAM II serisinin son kitidir ve robot eğitimi için önceki kitler üzerinde çalışmış kullanıcılara daha karmaşık ve ileri düzey örnekler içeren dersler sunar. Seviye 5 kiti 12 adet dersten oluşur. LEDler, paletler gibi makine parçaları bu kitte tanıtılmıştır ve bilimsel prensiplerden enerji dönüşümü üzerine odaklanan dersler mevcuttur. Ayrıca DREAM II seviye 5 kiti ile kendinizi robotik yarımalara da hazır hissedecek gerekli donanımı kazandığınızı farkedeceksiniz!


DREAM II Seviye 5 eğitim kiti 12 farklı ders ve kampsamlı programdan oluşur. Bu dersler bir kitapçıkta toplanmıştır ve ürünle birlikte sunulur. Bahsedilen 12 ders ve bunlara konu olan robotlar aşağıda verilmiştir:


1- Robotu kontrol etme - Robot tank

2- Düellocu robot - Robot şovalye

3- Tüm zeminlere uygun robot - Savaş robotu

4- Hokey robotu -- Hokey robotu

5- Kuvvetin yönünü değiştirme -- Ekskavatör robot

6- Merdiven taşıma -- Merdiven aracı

7- Robotlarla cisimleri kaldırma -- Forklift

8- Kolları uzatarak saldırma - Boksçu robot

9- İterek nesneleri hareket ettirme - Buldozer robot

10- Robot yarışması 1 - Top süren robot

11- Robot yarışması 2 - Kaşif robot

12- Oynayabileceğiniz oyunlar! - Taşıma robotuUYARI: DREAM II Seviye 5 içindeki örnek robotları yapabilmeniz için DREAM II seviye 1, seviye 2, seviye 3 ve seviye 4 kitlerini veya DREAM II Seviye 2, Seviye 2 Jump Kit, Seviye 3 ve Seviye 4 kitini almanız gerekmektedir! Bunun için diğer bir seçenek ise School Set ile birlikte Seviye 4'ü almaktır! DREAM II Seviye 5 kiti ana denetleyici, bluetooth modül, batarya (3,7V , 1300mAh) ve kablosuz haberleşme için bir robot uzaktan kumandası gibi esas parçalarla beraber perçinler, plakalar, makaralar, dişli çarklar vb. gibi ara elemanları da içeren bir kutu olarak elinize ulaşır! Kit içindeki perçinler kullanılarak elemanlar plakalara çift taraflı olarak monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcı kendi hayal gücüne dayanan farklı tasarımlar yapabilir. Bunun yanında Seviye 5 kiti güçlü bir Li-Ion bataryaya sahiptir ve tasarımınızı uzun süre çalıştırmanıza imkan sağlar.Seviye 5 kiti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!ROBOTİS DREAM II SEVİYE 5 KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır.Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir.Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.

Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.


Linkler:

Level 1 Datasheets

Level 2 Datasheets

Level 3 Datasheets

Level 4 Datasheets

Level 5 Datasheets

Örnek Kodlama Dosyaları

Yazılımlar

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Robotis Dream 2 (II) Robotik Eğitim Kiti

  • : 2270
  • Marka: Robotis
  • Ürün Kodu: Robotis Dream 2 (II) Robotik Eğitim Kiti
  • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold

Mevcut Seçenekler:

Satın alabilmek için asgari adet: 5

Etiketler: Robotis, Dream, 2, (II), Robotik, Eğitim, Kititr, turkiye, fiyat