Yeni Robotis Dream II School Set

Uyarı: Dream II School Set ürünü;  Dream II Seviye 2, Dream II Seviye 3 ve Jump Kiti içermektedir!


Robotis DREAM II Okul Seti, DREAM II kitlerinden seçilen 24 farklı dersin ve robot konfigürasyonunun bir araya getirlmesiyle oluşturulmuş bir kittir. Robotis DREAM II Okul Seti, DREAM II jump Kitini Seviye 2 ve Seviye 3 Kitlerine ait parçaları ve kendine ait bir montaj kılavuzunu (PDF formatında) içerir. Bu kılavuz içerisinde 24 adet robotun yapılışı detaylarıyla verilmiştir. Sözkonusu 24 proje, iOS ve google Play Store üzerine indirilebilen ücretsiz R+Design uygulaması ile görülebilir. R+Design uygulaması, Windows, Mac OS, Android ve iOS makinalar ile uyumludur.


Robotis DREAM II Okul Seti 24 ders planı içermektedir. Okul seti ile öğrenciler robotiğin temel elemanlarını, robotik hareketin bilimsel temellerini ve robotiğin teknik ve prensiplerini öğrenebilir. Robotiğin temel komponentlerine odaklanan dersler IR (kızılötesi) sensörlerlerin, mikrofonların ve bataryaların kullanımına yer vermektedir. Hız prensipleri, elastik güç, atalet, ivmelenme ve dört teker üzerinde ilerleme gibi makina mühendisliği prensipleri, kit içerisinde geçen derslerlede işlenecek bilimsel konulardır.

Okul Kiti içersindeki Bazı Temel Parçalar


*  CM-150 ana denetleyici: CM-150 içerisinde buzzer, mikrofon ve 3 IR sensör gömülü olarak mevcuttur. Robotlarınızın dış dünya ile etkileşiminde bazı algılamaları ve uyartıları oluşturan brimdir.

*   RC-100B ve IR alıcı: RC-100B uzaktan kumanda ve alıcı devresi olarak işlev görür.

*   Redüktörlü motorlar: Robotların gerekli hareketi ve güç üretimini yapmasını sağlayan elemanlardır. Bazı robotlarda birden fazlası kullanılmaktadır.

*  Perçinler modüler plakalar: Farklı renklerde ve boylarda kit içerisinde mevcutturlar. Perçin sistemi uluslararası pantentlidir. Plakaları birbirine yarayan perçin sistemi somun kullanımına göre daha pratik ve güvenlidir ve plakalara her iki yönden de takılabilir.

*  Batarya: 3.7 Volt, 1300 mAh lityum-iyo bataryadır. Robotların uzun süre öngörülen fonksiyonu geröekleştirmesini sağlar!Okul Seti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!Robotis DREAM II School Set (Okul Seti) ile Yapılacak Dersler
1- Robotiğe giriş -- Robot Fil

2- Enerji kaynağı -- Çiçek ve ateşböceği

3- ışığın yansıması -- Engelden kaçan robot

4- Sesin prensibi -- Fok Balığı

5- Hız -- Böcek

6- Elastikiyet -- Rakun

7- Yürüyen robot -- Akrep

8- Eylemsizlik kanunu -- Yavru köpek

9- İvmelenme -- sincap

10- Kuvvet -- Bufalo

11- Kızılötesi sensör -- Timsah

12- Kendi robotunuzu uyarlayın -- Kendi robotum

13- Kızılötesi ışın -- Güvemlik robotu

14- Ses algılama -- Ses algılayan robot

15- Döst tekerlek üzerinde ilerleme mekanizması -- Dört tekerlekli araba

16- Koordinat sistemi -- Para kutusu

17- İvmelenme -- Roly poly

18- Şifrelemenin tarihi -- Şifre korumalı kutu

19- Sürtünme -- Motosiklet

20- Etki-Tepki -- Obüs

21- Su üzerinde yüzebilme -- Uçak

22- Manipülatör -- Robot kol

23- Motor sistemi -- Spor araba

24- Kendi robotunuzu uyarlayın! -- Kendi robotum

ROBOTİS DREAM II SEVİYE 1 KİTABINDAKİ KONULARIN İŞLENME TARZI NASILDIR?Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır

Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir.

Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur.

Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır.

Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.


 


Eğitsel robot ürünleri, robotlar, eğitim setleri ve robot ekipmanlarına Siz de padokya.com'dan ulaşabilir, robotik ve otomasyonda uzmanlaşabilirsiniz!

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Robotis Dream II School Set

  • : 1792
  • Marka: Robotis
  • Ürün Kodu: Robotik Eğitim Okul Seti - Robotis Dream II School Set
  • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 10

Etiketler: Robotis, Dream, II, School, Settr, turkiye, fiyat