SparkFun AutoDriver - Step Motor Sürücüsü (v13)

SparkFun AutoDriver kartı STMicro L6470 dSPIN kademeli motor sürücüsünü temel alır. Bu güçlü yonga, bir SPI bağlantısı üzerinden 3Arms'de 8 ila 45 V'luk bir voltajla bir kademeli motoru kontrol etmenizi sağlar. AutoDriver panosu, birden fazla panoya sahip olsanız bile, bir projeye kolayca entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Motorlarınızı ve SPI özellikli mikroişlemcinizi bağlayın ve adım atın!

STMicro'nun L6470 3A, 8-45V çift kutuplu kademeli motor sürücüsüdür. Dahili aşırı akım algılama, düşük voltaj algılama, aşırı sıcaklık algılama, durma algılama, 5 bit ADC ve kullanıcı jog kontrolü veya sabit durma fonksiyonu olarak kullanılabilen bir anahtar girişi bulunur. Yetersizmiş gibi, aynı zamanda mikro basamak desteği (tam basamak başına 128 mikro adıma kadar) ve PWM sürücüsü voltaj sınırlaması sunar. Lütfen L6470'in çok daha fazla yapılandırma gerektirdiğini ve sisteminize yazılım karmaşıklığı eklediğini unutmayın.


Çoğu adım motor sürücüsünün aksine, dSPIN bir SPI bağlantısı üzerinden kontrol edilir. Hareket komutlarını özerk bir şekilde yürütmesine izin veren, yerleşik bir 16MHz osilatörü var. Bu, kodunuzda artık sayım adımları olmadığı anlamına gelir! Ayrıca, sarsıntılı başlatmalar ve durmaları önlemek için özel hızlanma ve yavaşlama profillerini de destekler. Yerleşik kayıt cihazları mevcut hızı ve konumu izler.


SparkFun AutoDriver donanımının bu yeni sürümü önceki revizyon ile biraz farklıdır. Veri için basit 10 iletkenli şerit kablolar ve kontrol için 6 iletkenli şerit kablolarla birlikte çoklu panoları papatya zincirlemeyi kolaylaştıracak şekilde değiştirildi. Kütüphane, aşağıdaki Bağlantı Kılavuzu'nda daha fazla bilgi ile güncellendi.


Mantık besleme gerilimi 3.3V ve 5V g / Ç düzeylerini desteklemektedir.


SPARKFUN OTODRIVER KILAVUZU İLE BAŞLARKEN


Özellikler:


Tam Adım Başına 128 Mikro Aşamayı Destekler

Papatya zinciri kabiliyeti

Aşırı Sıcaklık Algılama

Aşırı Akım Algılama

Düşük Gerilim Tespiti

PWM Sürücü Gerilim Sınırlaması

SPI Kontrollü

Bütünleşik Osilatör ve Hız / Konum Kayıtları

Durma Tespiti

5 bit ADC

Belgeler:


Şematik

Kartal Dosyaları

Hookup Rehberi

Veri sayfası (L6470 dSPIN)

AutoDriver Kütüphanesi

GitHub

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

SparkFun AutoDriver - Step Motor Sürücüsü (v13)

  • : 1708
  • Marka: Sparkfun Electronic
  • Ürün Kodu: SparkFun AutoDriver - Step Motor Sürücüsü (v13)
  • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: SparkFun, AutoDriver, -, Step, Motor, Sürücüsü, (v13)