Robotik Parmak Sensörü

Robotunuz nesneleri hulkish güçlü tutuşuyla eziyor mu? Robotik el veya pençenizi Robotic Finger Sensor ile daha iyi bir dokunuş hissi verin.

Robotic Finger Sensor (RFS), son derece hafif dokunuşları tespit etmek için kızılötesi mesafe algılama, optik kapsülleştirme ve veri filtrelemenin benzersiz bir kombinasyonunu kullanır. Buna ek olarak, silikon kaplama, bulanıklığın artmasına (sürtünme) ve kalitatif bir kuvvet duygusuna sahip olmakla birlikte sivri; Sensör 2.7 libre kuvvet gibi niceliksel bir sayı üretemez, ancak kapsülleyici ek sıkıştırmayı gösteren artan bir IR değeri çıkarır.


O nasıl çalışır? Kısaca, VCNL4040 mesafe sensöründen gelen IR ışığı, beyaz bir kahve fincanı veya insan derisi gibi bir nesne sensörün yüzü ile temas ettiğinde belirgin şekilde dağılır. Örnek ürün yazılımı, bu sinyalin nasıl yakalanacağını ve 'Dokunma' ve 'Yayın' etkinliklerine nasıl dönüşeceğini gösterir.


RFS 3.3V gerektirir ve I2C üzerinden iletişim kurar. Konektör Qwiic sistemimizle uyumludur. Qwiic sistemi, popüler platformlar ile çeşitli sensörler ve aktüatörler arasında hızlı ve lehimsiz bağlantı sağlar. Burada Qwiic sistemi hakkında daha fazla bilgi okuyabilirsiniz. 200mm, 100mm, 50mm ve breadboard dostu Qiik kabloları taşıyoruz.


3 Nisan 2017'den sonra verilen siparişler, ekmek tahtası dostu Qiik kabloya dahildir. Buna ek olarak, bu ürün çıplak 28AWG tellerle sonlandırılmış bir 8 "kablo içerir (bizim 4-Pin JST ürünümüzdür.) Tahtaya montaj için iki küçük 2-56 vida deliği vardır. Sıcak tutkal da iyi çalışır.


Bu, CU Boulder'daki Profesör Nikolaus Correll'le olan bir işbirliğidir. Bu satışın bir kısmı, yenilikçi robot bileşenlerinin sürekli geliştirilmesi için Dr Correll'in laboratuvarına geri verilir.


Robotik Parmak Sensörü özerk robotik kontrolün ilk parçasıdır. Dokunma özelliğine sahip görüş sistemlerini birleştirirken nelerin mümkün olduğunu görmek için, bu sensörü ROS ile kullanarak tam yığını özerk manipülasyona göz atın. CU bunu yeni başlayanlar için daha kolay hale getirmek için etkileyici bir robot algılama yığını üzerinde çalışıyor.


Birden fazlasına ihtiyacım olursa ne olur? Sensörde sadece bir I2C adresi var, bu nedenle çoklu veriyolu üzerine bindirmek çarpışmaya neden olacak. Neyse ki, bunun için bir mux var! Arduino için Qwiic Mux Kalkanı, 8 sensöre aynı anda bağlanabilmenizi sağlar. Bu büyük bir tutucu! Kontrol örnekleri burada mevcuttur.


Tüy algılamasının gösterilmesi


SparkX ürünlerini düzenli olarak taşımayı planlamıyoruz, bu nedenle sıcakken alsın!


Deneysel Ürün: SparkX ürünleri, size mümkün olan en ileri teknoloji getirmek için hızlı bir şekilde üretilmektedir. Bu ürünler test edilmiş ancak garanti verilmemektedir. Canlı teknik destek, SparkX ürünleri için mevcut değildir. Destek için forumumuza başlayın veya bir soru sormak için.


Boyutlar: 16x18x8mm


Ağırlık: 1.6g


İçerir:


Robotik Parmak Sensörü


Çıplak kablo sonlandırma ile 8 "4-Pin JST kablosu


Belgeler:


Şematik


Pin


Hızlıca başlamanız için Arduino Örnekleri


VCNL4040 IR Sensör Veri Sayfası


Github repo


Robotik Malzemeler Ürün Sayfası


On Şekle Göre Orijinal Kalıp


Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Robotik Parmak Sensörü

0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: Robotik, Parmak, Sensörü