SparkFun OpenScale

Açıklama:


SparkFun OpenScale, ağırlığı ve sıcaklığı ölçmek için kullanımı kolay, açık kaynaklı bir çözümdür. Birden fazla yük hücresi okuma yeteneğine sahiptir ve kalibrasyon değerini, örnekleme oranını, zaman damgasını ve hassas birimleri yapılandırmak için basit bir seri menü sunar.


Herhangi bir kapasiteyle dört telli veya beş telli bir yük hücresi takın, OpenScale'yi bir USB portuna takın, bir terminal penceresi 9,600 bps'de açın, hemen kitle okumalarını görürsünüz. SparkFun OpenScale, bir Wheatstone köprü konfigürasyonunda bir yük hücresini veya dört yük sensörünü uygulamanız için DIY tartım ölçeğine çevirmenizi sağlayacaktır.


OpenScale, yükün statik olduğu (SparkFun HQ'nın önündeki arı kovanı gibi) veya kullanıcı müdahalesi olmaksızın (örneğin, bir konveyör bant sisteminde) sabit okumaların gerekli olduğu projeler ve uygulamalar için tasarlanmıştır. Donanımlı bir OpenScale'ye sahip bir yük hücresi, kullanıcı etkileşimine ihtiyaç duymadan aylardır yerinde kalabilir!


SparkFun OpenScale ATmega328P mikrodenetleyici olup, iletişim ihtiyaçlarınızı karşılamak ve verilerinizi bir seri terminal veya OpenLog, mini USB'li bir FT231, seri bağlantıya USB'den veri kaydediciye aktarmak için kullanıyor; Tartı terazileri için 24-bit ADC olan HX711; Ve TMP102, sisteminizin ortam sıcaklığını kaydetmek için. OpenScale varsayılan olarak 9,600bps 8-N-1 TTL seviyesinde iletişim kurar ve 1.200 - 1.000.000bps arasında yapılandırılabilen bir baud hızına sahiptir.

Özellikler:


Çalışma Gerilimi: 5V

İşletim Ampajı: 80-100mA

500 ms'den fazla güç döngüsü

Seçilebilir 10SPS veya 80SPS Çıkış Veri Hızı

Lokal ve Harici Sıcaklık Sensörleri

Sabit ve Ayarlanabilir Kazanç

Belgeler:


Şematik

Kartal Dosyaları

Hookup Rehberi

Arduino Kütüphanesi

Parçacık Çizimi

GitHub

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

SparkFun OpenScale

0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: SparkFun, OpenScale