Makey Makey Deluxe Kit

Yaşayan en büyük muz-piyanist olabilirsin, fakat kendine bir muz piyanonu olup olmadığını nasıl bileceksin? İyi haber, bu proje ve sayısız diğerleri MaKey MaKey'le düşündüğünüzden daha kolaydır.

MaKey MaKey'i kullanarak, birkaç timsah klipsini bağlayarak bir şeye anahtar getirebilirsin (anladın mı?). MaKey MaKey, bilgisayarınızın hemen hemen her şeyin bir klavye olduğunu düşünmesini sağlayan bir buluş kitidir. Bu, eğlenceli şeylerin her çeşidini bir girdi olarak bağlamanızı sağlar. Örneğin, Play-Doh klavyesi veya meyve ile piyano ile Mario oyna!

MaKey MaKey, çok iletken olmayan (yapraklar, makarna veya insanlar gibi) malzemelerle bile bağlantı kurduğunuzda bunu tespit etmek için yüksek dirençli geçiş kullanır. Bu teknik girişteki gürültüyü çeker, bu nedenle gürültüyü alçaltmak için hareketli bir pencere ortalaması kullanılır. Bütünleşik ATMega32u4, bir klavye veya fare gibi hareket edebileceği anlamına gelen Human Interface Device (HID) protokolünü kullanarak bilgisayarınızla iletişim kurar.

Tahtanın önüne, timsah kırpma, pedlere lehimleme veya aklınıza gelebilecek başka herhangi bir yöntemle bağlanabilecek altı giriş var. Arkada 12 giriş var, klavye tuşları için 6, fare hareketi için 6, kadın başlıkları üzerinden atlama telleriyle erişebilirsiniz. Farklı bir anahtar takımı kullanmak istiyorsanız veya MaKey MaKey'in davranışını değiştirmek istiyorsanız, Arduino ortamını kullanarak yeniden programlayabilirsiniz. Oh evet, MaKey MaKey'in Arduino uyumlu bir kontrolör olduğundan bahsetmedik mi? Doğru, yeniden başlatmanın hızlı ve kolay olması için Leonardo önyükleme cihazını çalıştırıyor.

Deluxe Kit, temel kitin yaptığı diğer her şeyin yanı sıra timsah klipleri, bir atlama kablosu paketi ve bir rulo bakır banttan oluşan başka bir paketi içerir; böylece gerçekten deli olabilirsiniz!

Not: MaKey MaKey'deki ürün yazılımını diğer ATMega32U4 tabanlı panolarımızla birlikte güncelledik. Aşağıdaki Firmware Note belgesine göz atın.


İçerir:

1 x MaKey MaKey HID Kurulu

2 x Timsah Klip Paketi

1 x Atlama Telleri Paketi

1 x Mini-USB Kablosu

1 x Bakır Şerit Rulosu

Belgeler:

Şematik

Kartal Dosyaları

MaKey MaKey GitHub (Son MaKey MaKey eskizini burada bul)

Başlangıç ​​Kılavuzu

Arduino Eklenti Dosyaları (IDE 1.5+) (Sürücü içerir)

MaKey MaKey Sitesi

Bellenim Notu

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Makey Makey Deluxe Kit

0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: Makey, Makey, Deluxe, Kit