Omega2 - Dünya'nın En Küçük IoT ve Linux Bilgisayarı!
RoboKolik, Dünya'nın en küçük IoT geliştirme bilgisayarını sunar! 
 
Omega2, Arduino’nun minikliği ve düşük güç tüketimi ile Raspberry Pi’ın gücünü ve esnekliğini hissedebileceğiniz mükemmel bir geliştirme platformudur. 
 
Sadece RoboKolik'de bulabileceğiniz Omega2, serinin ikinci modeli. Bir Kickstarter kampanyası ile üstün başarı yakalayan Omega modelinden sonra Omega2 modelini piyasaya çıkaran Onion, bu model için de başlattığı hem Kickstarter, hem de Indiegogo kampanyaları ile toplamda 1.5 milyon dolara yakın fon toplayarak ne kadar başarılı bir ürün olduğunu gösterdi.
 
Türkiye distrübitörlüğünü üstlendiğimiz Onion firmasına ait bütün ürünlerimizi burada bulabilirsiniz. Ürünlerle ilgili çok detaylı bilgiyi barındıran dökümantasyonu ve proje kitapçığını sayfanın en altında bulabilirsiniz. NOT: Bu ürün sipariş başına 2 adet ile sınırlıdır.
 
Genel Özellikler:
 • Omega2, Arduino ile birlikte kullanılabilir. (Arduino Dock ile çok kolaydır.)
 • Omega2’nin kendisine ait bir "Uygulama Mağazası”, “Proje Kitapçığı” ve bütün sorularınızın yanıtını bulabileceğiniz bir “Forum”u mevcuttur.
 • Omega2, sadece Arduino Nano kadar güç tüketir ancak Raspberry Pi kadar proje esnekliğine sahiptir. 
 • Omega2’nin “Cloud” sistemi sayesinde, bir çok IoT projenizi, uygulama mağazasında sunulan uygulamalarla ya da kendiniz yapabilirsiniz. 
 • Omega2, tıpkı Raspberry Pi’da olduğu gibi bir GPIO sistemine sahiptir.
 • Omega2, tam bir Linux bilgisayarıdır.
 • Omega2, 580MHz CPU, 64MB RAM, 16MB on-board hafıza, on-board Wi-Fi15 GPIO pini ve pinler üzerinden yapılabilecek UART, SPI, PWM, i2c, i2s & USB arayüzlerini 40mm x 25mm’lik ufacık bir PCB kart üzerinde sunar. 
 • Projeniz bu özelliklerden fazlasına ihtiyaç duyuyorsa, Omega2+’ı kullanabilirsiniz!
 • Omega2+’da, bütün bu özelliklere ek, iki kat hafızaya sahiptir. Ayrıca bir de üzerinde MicroSD slotu bulunur. Dolayısıyla, depolama sıkıntısı çekmezsiniz.
 • Omega2, geliştirmeye yeni başlayanlar için bile iPhone kullanmak kadar kolaydır.
 • Omega2, fiyat-performans açısından rakipsizdir.
Peki Omega2 IoT Bilgisayarı nedir? Ne işe yarar?
 
Omega2, özellikle internete bağlı donanımsal projeler için tasarlanmış tam teşekküllü bir Linux bilgisayardır. Elbette Omega2 üzerinde bir masaüstü bilgisayarda yaptığınız zorlayıcı işleri yapamazsınız. Ancak, bir IoT projesi için gereken bütün altyapıyı, Omega2 size sağlar. Kısacası Omega2, Arduino’nun minikliği ve düşük güç tüketimi ile Raspberry Pi’ın gücünü ve esnekliğini hissedebileceğiniz mükemmel bir geliştirme platformudur.
 
Omega2, Tak-Çalıştır bir Bilgisayardır.
Omega2 kart üzerinde barındırdığı Wi-Fi ve Depolama sayesinde tak-çalıştır şeklinde kullanılabilir. Dolayısıyla WiFi stick'lerle, küçük projeler için SD kartlarla ve SD karta işletim sistemi yüklemeyle uğraşmazsınız.Omega2, Uygulamalar Çalıştırır.
Omega2, tıpkı masaüstü bilgisayarlar gibi uygulamalarla çalışabilir. Üstelik sahip oldukları App Store sayesinde bir çok uygulamayı keşfedebilirsiniz. Eğer isterseniz, Onion'ın sunduğu SDK ile Omega2 App Store için uygulama yazabilirsiniz. 


Omega2, Tam bir Linux Bilgisyardır.
Boyutu sizi şaşırtmasın. Omega2, bir çok sistemde kullanılan Linux işletim sistemlerini barındırabilir. Hatta bu küçük canavarı WiFi barındıran bir Linux Server gibi kullanabilirsiniz. (Evet Apache'yi destekliyor!
 
Ayrıca eğer bir BSD düşkünü iseniz, Omega2 BSD Free'yi çalıştırabiliyor!


Omega2, bir çok dili konuşabilir!
Bir Linux bilgisayarla çalışmanın avantajı olarak, Omega2'yi bir çok dilde programlayabilirsiniz. Ayrıca bir dil öğrenmenize gerek yoktur.

 


Omega2, bulut entegrasyonludur.
Omega2, Onion Cloud ile entegre çalışır. Bu sayede Omega2'nizi sağlanan bulut arayüz ve sunulan RESTful API'ler sayesinde istediğiniz yerden rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Ayrıca projeniz sizden uzakta bir yerde çalışırken, Omega2'nize kod deploy edebilir, gerçek zamanlı olarak durumunu kontrol edebilirsiniz. 


Omega2, modülerdir. 
Ürünle birlikte satın alabileceğiniz genişletme eklentileri sayesinde, Omega2'nizi 1 saniye istediğiniz bir amaç için kullanmaya hazır hale getirebilirsiniz. Örneğin Arduino Dock ile Omega2'niz hep hayal ettiğiniz "kendinden bilgisayarlı bir Arduino"ya dönüşebilir. :)Omega2, bağlıdır.
IoT için geliştirilmiş olması nedeniyle, Omega2, bir çok platform üzerinden bağlı kalmak için idealdir. Zaten üzerinde Wi-Fi barındırır. Bunun yanında geliştirmeler ile Ethernet, Bluetooth, Hücresel Ağ ve GPS bağlantıları yapabilirsiniz. Omega2, Arduino uyumludur.
Omega2'yi rahatlıkla Arduino projelerinize entegre edebilirsiniz. Onion'un tasarladığı Arduino Dock sayesinde, Arduino shield ve modüllerinizi Omega2 ile de kullanabilirsiniz. Teknik Özellikler:
PIN Dizilimi: 

Tanıtım Videosu:


Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Omega2 - Dünya'nın En Küçük IoT ve Linux Bilgisayarı!

 • : 1023
 • Ürün Kodu: Omega2 - Dünya'nın En Küçük IoT ve Linux Bilgisayarı!
 • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 100

Etiketler: Omega2, -, Dünya'nın, En, Küçük, IoT, ve, Linux, Bilgisayarı!