Pepper İnsan Robot

Pepper İnsansı Robot


Pepper, duyguları algılayan ve davranışını etrafındaki insanların ruh haline uyarlayan özerk konuşan bir insansı robottur. Pepper, sevinç, hüzün, öfkeyi veya sürprizi belirleyebilir ve insanlarla olan etkileşimlerini son derece doğal ve sezgisel hale getirerek uygun şekilde tepki verebilir.


Duygu Motoru

İnsanlar duygusal varlıklardır. Birbirimizle iletişim kurduğumuzda anlam ve bağlam sağlayan düzinelerce duygusal ipucu kullanırız.


Pepper'in kalbinde, söylediklerinizi, ses tonunu ve sözsüz iletişim sinyallerini başınızın veya duruşunuzun eğimi gibi analiz eden dikkate değer bir teknoloji var. Bundan Pepper konuşmanın duygusal bağlamını anında anlayabilir ve buna göre ayarlayabilir.


Sonuç gerçek duygusal bağ ile insan iletişimi demektir. Pepper hızla empati kurar ve güven verir ve başka hiçbir robot platformunun sunamayacağı hizmet ve işlevler sunabilir.


Ses ve İşitme

Kafasına gömülü olan 4 yönlü mikrofonu kullanarak, Pepper seslerin nereden geldiğini algılayabilir ve konuşurken yüz yüze çevirir. Bu mikrofonlar ayrıca Pepper'in sözcük alanınızı ve ses tonunu duygusal bağlamınızı anlamasına yardımcı olan analiz etmesine olanak tanır.


Vizyon

Pepper, yüz bölgesinde bir 3d kamera ve 2 HD kamera gömülü. Bu donanımı kullanarak Pepper, nesneleri, bireysel yüzleri ve çevresindeki yüzlerin duygusal durumlarını belirlemek için şekil tanıma yazılımı ile görüntüleri işler.


Hareket

İnsanlara Beppper'in fark ettikleri ilk şey, hareketinin şaşırtıcı esnekliği ve akıcılığıdır. 3 çok yönlü tekerleği 3 km / saat maksimum hızda 360 ° serbestçe dolaşmasını sağlarken, bir insanın hızı ve zarafeti ile kurnazlık duyuyor. Pepper, aslında hareketlerinde büyük bir hassasiyetle kontrol altına almak için kafasında 20 motor, kol ve sırt ile donatılmıştır. Son olarak, Pepper'in yüksek kapasiteli bir lityum iyon pil, ona 12 saatlik özerk etkileşim ve hareket imkanı sağlıyor.

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Pepper İnsan Robot

  • : 2127
  • Marka: Aldebaran
  • Ürün Kodu: Pepper İnsan Robot
  • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 50

Etiketler: Pepper, İnsan, Robot