Qwiic UV Sensor - ZOPT2201

Boulder, Colorado'da güzeldir, ancak bölgeye yeni gelenler, harika 300 günlük güneş ışığının, Boulder'in deniz seviyesinden 5.430 ft (1655m) yukarıda bulunması gerçeğini keşfediyor. Burada güneş yanığı inanılmaz derecede hızlı olabilir!

ZOPT2201, gerçek 310nm UVB algılama özelliğine sahip olması, ortamdaki ışığın enterpolasyonlu UV'leri değil, piyasadaki çoğu sensör gibi mükemmel bir UVBS (morötesi enerji sensörü) olmasıdır. Gürültülü veya tuhaf görünümlü masalar olmadan bu sensör, mevcut UV İndeksini doğru bir şekilde verir.

Measure UVI ve Reference UVI'nin görüntüsüne bir göz atın. ZOPT2201, gerçek UV İndeksine güzel ve doğru şekilde izler. Özensiz algılayıcılarla uğraşmayı bırakın. ZOPT 7 ya da daha yüksek olduğunu söylediğinde, güneş kremi örtün ve bir şapka takın. Cildiniz size teşekkür edecek.

Her sensörün ve kardeşlerinin, bugünlerde ortam ışığı algılama (ALS) özelliği var gibi görünüyor. ZOPT2201 farklı değil; Çok doğru ALS'yi (lux) algılamak için bu sensörü kullanabilirsiniz, ancak UVB algılamadan en çok heyecan duyuyoruz.

Zekice INT pininin komik görüneceğini göreceksiniz: tahtanın üst tarafında dairesel halka yok. EAGLE'de yanlış ayak izi kullandık ('kit' versiyonu bir tarafta halka halkayı kaldırır). Tuhaf görünebilir, ancak INT pimi mükemmel şekilde çalışır. INT pinine ihtiyacınız varsa (çoğu insan bunu yapmaz), kartonun arka tarafındaki başlığı veya telini lehimlemeniz yeterlidir.

Qwiic UV Sensörü, gemide iki Qwiic konektör içerir. Qwiic sistemi, popüler platformlar ile çeşitli sensörler ve aktüatörler arasında hızlı ve lehimsiz bağlantı sağlar. Burada Qwiic sistemi hakkında daha fazla bilgi okuyabilirsiniz. 200mm, 100mm, 50mm ve breadboard dostu Qiik kabloları taşıyoruz.

SparkX ürünlerini düzenli olarak üretmeyi planlamıyoruz, bu nedenle sıcakken alsın!

Deneysel Ürün: SparkX ürünleri, size mümkün olan en ileri teknoloji getirmek için hızlı bir şekilde üretilmektedir. Bu ürünler test edilmiş ancak garanti verilmemektedir. Canlı teknik destek, SparkX ürünleri için mevcut değildir. Destek için forumumuza başlayın veya bir soru sormak için.

Özellikler:

UVB ve Ortam ışığı algılama

Basit I2C arabirimi

Gerilim: 3.3V

Akım: 110μA

Çift Qwiic konektörler papatya zincirleme ve kolay bağlantı sağlar

Belgeler:

ZOPT2201 Veri Sayfası

Şematik

Kartal Dosyaları

UVB, ALS ve UV İndeksinin hesaplanmasını gösteren Arduino eskizleri

En yeni dosyaları almak için lütfen GitHub repo'yu ziyaret edin.

EPA'dan gelen UV Endeksi

Bulunduğunuz yere göre UV İndeksini bulun

UV Yoğunluğunun iyi bir dökümü ve UV İndeksinin nasıl hesaplandığı için eski UV sensörümüz için ML8511 bağlantı kılavuzunu inceleyin.

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Qwiic UV Sensor - ZOPT2201

  • : 1169
  • Marka: Sparkfun Electronic
  • Ürün Kodu: Qwiic UV Sensor - ZOPT2201
  • Stok Durumu: Sorunuz
0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 100

Etiketler: Qwiic, UV, Sensor, -, ZOPT2201