SparkFun FT231X Breakout

Tam UART donanımsal el sıkışma özelliğiyle tamamlanan 3.3V SparkFun FT231X breakout kartını tanıyın! Bu kartın pin-out'ları, resmi Arduino ve klonlanmış 3.3V Arduino panolarıyla çalışmak için FTDI kablosuyla eşleşiyor. Genel seri uygulamalar için de kullanılabilir.

Bu kart, hala FTDI kablosunun RTS piminin aksine DTR pinini çıkarıyor. DTR iğnesi, yeni bir Eskiz indirildiğinde Arduino hedefinin otomatik olarak sıfırlanmasını sağlar. Bu gerçekten hoş bir özelliktir ve sıfırlama düğmesine basmadan bir eskizin indirilmesini sağlar. Bu kart, sıfırlama pini 6 kutuplu konektöre getirilen herhangi bir Arduino kartını otomatik olarak sıfırlar.

FT231X Breakout ile ilgili en havalı şey, bu paneli daha da kesmek için kullandığınız tüm iğneleri parçaladığımızı gösteriyor! Aynı zamanda ortak bir microUSB prizi kullanır.

Bu kartın özelliklerinden biri arka tarafta VCC çıkışının 3.3V veya 5V olacak şekilde yapılandırılmasına izin veren bir atlama teli. Bu kartın varsayılanı 5V'dur, ancak varsayılan izi kesebilir ve 3.3V'ye geçmeniz gerekiyorsa lehim teli atayabilirsiniz. FT231X'in maksimum girdisinin yalnızca 3.3V olduğu, ancak dış pull-up'larla 1.8V'ye kadar düşebileceği ve 5V toleransa sahip olduğu da belirtilmelidir.

Belgeler:

Şematik

Kartal Dosyaları

Veri sayfası (FT231XS-U)

FTDI Sürücüleri

GitHub

Yorum Yap Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

SparkFun FT231X Breakout

0 Product(s) Sold
Satın alabilmek için asgari adet: 100

Etiketler: SparkFun, FT231X, breakout